Який сорт озимої пшениці вибрати?

Скоро прийде час сіяти озимі. Однак перед тим, як восени фермери приступлять до польових робіт, у них буде вибір сортів орних культур. Всупереч видимості, це завдання не найпростіше і до нього варто як слід підготуватися. Через безліч характеристик насіння озимої пшениці прийняття рішення може виявитися надзвичайно складним.

Вибір насіння озимої пшениці-перше і найважливіше рішення, яке повинен прийняти фермер. Сумлінний аналіз параметрів окремих сортів дозволить вам правильно підібрати насіння для ваших позицій. На що звернути увагу, щоб посіяна пшениця дала максимально можливий урожай під час збирання?

Види озимої пшениці

Перед тим як купити посівний матеріал варто звернути увагу на сорти, завдяки яким ми отримаємо найякіснішу сировину для переробки. Найкраще підійдуть насіння класів якості (а) і хлібних класів (в), які найчастіше призначені для виробництва хліба. Проте слід враховувати, що в разі нестабільних погодних умов, що виникають в період вегетації рослин, краще впораються якісні сорти. В таких умовах м’яка пшениця може відреагувати погіршенням якісних показників, і тільки отримання якісного зерна дозволяє реалізувати сільськогосподарські культури за хорошою ціною. Тому при виборі насіннєвого матеріалу озимої пшениці не можна ігнорувати таку ознаку, як сортність сорту.

Вимоги рослин до грунту і її місце в сівозміні

Пшениця-рослина з досить високими вимогами до грунту, тому її зазвичай вирощують на кращих і багатих поживними речовинами землях. Тим часом на ринку є і сорти, які теж впораються з трохи слабшими позиціями. Однак слід знати, що рослини на таких ділянках будуть давати менше врожаю, а отримане з них зерно буде більш низької якості. Незважаючи на це, такі сорти досить часто вибирають фермери з менш родючою землею.

У нашій країні нерідкі випадки, коли озиму пшеницю сіють після кукурудзи. У такій ситуації краще вибирати насіння, менш схильні до зараження збудниками, що викликають фузаріозну кореневу гниль і фузаріоз колоса, так як рослинні залишки, що залишилися в поле, іноді є джерелом зараження наступного рослини. Також рекомендується вибирати насіння, які краще реагують на відстрочений посів. Урожай кукурудзи на зерно на рубежі вересня і Жовтня означає, що пшениця, вирощена в такій сівозміні, висівається навіть із запізненням на кілька тижнів.

Урожайність озимої пшениці

Врожайність-це характеристика, на яку фермери звертають увагу в першу чергу. Звичайно, це надзвичайно важливий параметр, але не найважливіший. При виборі насіннєвого матеріалу не слід керуватися тільки врожайністю. Пам’ятайте, що сорти озимої пшениці сильно іонізовані — це означає, що в одній частині країни вони можуть давати високі врожаї, а в іншій — ні. Тому вкрай важливо підібрати насіння, які підходять до умов району планованого вирощування.

Раннє дозрівання

Посуха все більше позначається на фермерах. Вибір скоростиглого сорту дозволить пшениці краще використовувати водні ресурси грунту з зимових запасів, а також весняні опади. Таким чином, рослини будуть менше піддаватися впливу весняної та літньої посухи.

Висота пшениці, стійкість до вилягання

Висота рослин і стійкість до вилягання повинні бути адаптовані до виробничої системи. У разі інтенсивного виробництва із застосуванням високих доз азотних добрив слід вибирати сорти з висотою рослини до 90 см., що робить її більш стійкою до вилягання. Тут також важлива жорсткість стебла і реакція рослин на застосовувані регулятори росту.

Морозостійкість

В останні роки ми зіткнулися з явищем вимерзання зимових рослин. Тому варто робити ставку на насіння з більш високою морозостійкістю. Ця ознака оцінюється за 9-бальною шкалою (аналогічно іншим параметрам просапних культур). Вибір насіння пшениці з морозостійкістю не нижче 4 дозволить рослинам благополучно перезимувати навіть в несприятливих погодних умовах. Однак слід мати на увазі, що сорти з більш високою морозостійкістю дають меншу врожайність, ніж менш стійкі.

Adblock
detector