Паркетна дошка: переваги матеріалу і поради з укладання

Паркетна дошка — хороша альтернатива дорогим різновидам покриття для підлоги. Вона коштує відносно дешево і виглядає краще, ніж інші матеріали середнього цінового сегмента. Постелити ламелі можна своїми руками. Для початку потрібно ознайомитися з особливостями продукції, вибрати підлогове покриття за кольором і розібратися з тим, як його настилати.

Що являє собою матеріал

Кожна дошка складається з трьох шарів. Нижній — це фанера товщиною до 2 мм. Другий шар — дощечка з малоцінної деревини. Як правило, прошарок роблять з ялини або сосни. Зовнішній шар являє собою шпон деревини цінної породи. Його товщина зазвичай буває від 6 до 13 мм. Чим товщі шпон, тим довговічніше буде паркетна дошка. Колір планок може бути різним, залежно від того, яка порода дерева використовується.

Після укладання відтінок можна зробити більш-менш насиченим, покривши дощечки маслом або лаком. Крім того, тонувати планки можна морилкою для паркету.

Паркетна дошка хороша тим, що її можна вибрати з урахуванням оформлення приміщення. Планки випускаються світлих і темних тонів, в теплій і нейтральній колірній гамі. За статтю можна ходити босоніж: деревина приємна на дотик і тепла, на відміну від лінолеуму.

Особливо добре таке покриття показує себе в спальні, оскільки в цьому приміщенні низька прохідність. Підлога з паркетної дошки буде служити дуже довго. Доглядати за покриттям нескладно: його можна мити вологою ганчіркою, головне, не використовувати агресивні миючі засоби. Жорсткі щітки для миття такого статі теж не застосовують.

Через кілька років покриття потрібно оновити. Планки шліфують і покривають лаком, маслом або морилкою. Це основне, що потрібно знати про догляд за паркетною дошкою. Якщо на матеріалі з’являться сильні подряпини, вм’ятини або тріщини, краще звернутися до фахівців, які виконають реставрацію за всіма правилами.

Паркетна дошка: переваги матеріалу і поради з укладання

Як самостійно укласти планки

Є два способи монтажу: замковий і клейовий. Другий варіант підходить для приміщень з не дуже рівним чорновою підлогою. В цьому випадку клейове з’єднання буде більш надійним. Спочатку роблять гідроізоляційний шар, розстилаючи плівку з нахлестом в 12-20 см. Обов’язково проклеюють скотчем місцях стиків.

Середній шар роблять зі спіненого поліетилену, полістиролу або пробки. Смуги матеріалу орієнтують уздовж приміщення. Якщо ширини недостатньо, щоб закрити всю поверхню, другу смугу укладають встик. Наступний шар роблять з фанери. Після цього розраховують кількість планок. Потрібно враховувати, що для фінішного ряду паркетну дошку доведеться підрізати. Необхідно відразу підготувати ту кількість, яка потрібна. Заздалегідь потрібно обрізати шипи з планок, призначених для укладання в стартовому ряду.

Важливо: між стіною і планками повинно залишатися невелику відстань. Воно потрібне для компенсації температурного розширення. Щоб залишити потрібну ширину паза, впритул до стіни укладають рейку. Спочатку укладають стартовий ряд, потім всі наступні. Клеєм закріплюють планки до фанери і між собою.

Монтаж без клею виконується так само. Різниця в тому, що фанеру НЕ настилають, а планки з’єднують між собою тільки за допомогою системи «шип-паз».

Adblock
detector