Складські стелажі - види, характеристики, застосування

Складські стелажі — це багаторівневі конструкції, що дозволяють ефективно зберігати товари, зокрема різні типи піддонів.

  • Як правильно вибрати стелажі для зберігання речей?
  • З чого вони зроблені?
  • Чим відрізняються стелажі різних типів та де вони використовуються?
  • Які правила діють під час будівництва складських стелажів?
  • Що таке огляд стійки?

Сподіваємося, що представлена ​​нижче стаття стане чудовою підмогою для людей, які щойно зіштовхнулися з вибором стелажів та полиці для магазину.

Як правильно вибрати стелажі для зберігання речей?

Стелажі для зберігання речей можуть суттєво відрізнятись один від одного, тому перед їх придбанням слід уважно проаналізувати кілька факторів, які матимуть прямий вплив на ваше рішення. Вибираючи стелажі для зберігання, зверніть увагу на:

  • габарити конструкції — передбачається, що стандартні розміри стелажу в магазині становлять 610 мм x 1220 мм x 1820 мм, проте при облаштуванні варто орієнтуватися на функціональність та максимальне використання вільного простору. Ось чому так важливо відрегулювати висоту стелажів як для складів з низькими стелями, так і залів, які легко адаптуються до високого зберігання.
  • кількість полиць і відстань між ними – дуже важливо, щоб розташування полиць дозволяло легко розміщувати на них товари – це означає, що вони не можуть бути надто низькими чи надто вузькими.
  • максимальне завантаження – це одне з найважливіших та вирішальних значень при виборі стелажу для магазину. Максимальне навантаження, вказане виробником конструкції, не повинно перевищуватись. Перевантаження стелажу товарами може призвести до вигину та деформації елементів конструкції, падіння вантажу або навіть втрати стійкості стелажу в цілому.

Складські стелажі - види, характеристики, застосування

Матеріал, з якого виготовлені стелажі для зберігання речей – багато в чому визначає максимальну вантажопідйомність конструкції. Стелажі для зберігання найчастіше виготовляють із:

  • сталі — найбільш міцною та стійкою до будь-якого типу пошкоджень конструкції;
  • алюміній — полиці з цього матеріалу легші за сталеві, але при цьому стійкі і досить міцні;
  • Поліпропілен — в основному використовується для виготовлення полиць. Елементи з поліпропілену міцні, прості у догляді та довговічні.

Ще одне важливе питання, на яке варто звернути увагу перед покупкою стелажів для зберігання — це ще й спосіб їхнього складання, особливо якщо вони призначені для самостійного складання. Особливу увагу варто приділити міцності кріплень, кількості комплектуючих, а також можливості розбирання та повторного складання конструкції у разі необхідності.

Проте найголовніше, щоб стелажі відповідали потребам магазину, обравши відповідний тип.

Adblock
detector