Як одночасно зекономити й отримати пасивний дохід за допомогою встановлення сонячної електростанції

Наскільки реально мати вдома безкоштовну електроенергію і зробити так, щоби сімейний бюджет не залежав від зміни тарифів? Дехто скаже,що це фантазії. Але є в Україні компанії, які перетворюють мрії на реальність. У Державному агентстві енергоефективності та енергозбереження зазначають, що на кінець 2021 року в Україні вже понад 45 тис. домогосподарств користуються перевагами сонячних електростанцій. Причому тільки за останній рік їх кількість збільшилася на 15 тисяч. Допомагає власникам осель відчути фінансову незалежність, зекономити на використанні електроенергії, ще й отримати пасивний дохід за рахунок підключення Зеленого тарифу компанія «Сонцепром». Про те, як почати користуватися енергією Сонця, ми розкажемо далі.

Яку користь принесе домашня сонячна електростанція

Встановлення сонячної електростанції в себе вдома надасть можливості:

  • отримати постійний прибуток. У такий спосіб можна досягти автономії в електрифікації власної оселі, ще і заробити, якщо вигідно продавати вироблену електроенергію за «зеленим тарифом»;

  • електрифікувати власне домогосподарство. Буває так, що приєднатися до централізованої мережі електропостачання неможливо, або це дуже проблематично чи дорого. І тоді встановлення СЕС буде цілком виправданим рішенням;

  • організувати допоміжне або резервне електропостачання. Це непоганий варіант додаткового постачання електроенергії на той випадок, коли потужностей обленерго просто не вистачає або коли ними практикуються віялові відключення.

Домашня електростанція надає можливість отримувати безкоштовну енергію протягом мінімум 50 років. При цьому середня економія за рік за таку енергію складає 350 доларів. У той же час, якщо залишки отриманої електрики продавати державі, то, починаючи з четвертого року експлуатації, сонячна станція почне приносити пасивний дохід.

Можливі варіанти використання сонячних електростанцій

Процедура встановлення цих електростанцій буде залежати від того, як вони будуть використовуватися.

Якщо власник оселі хоче використовувати СЕС лише для особистих потреб, то такий спосіб споживання більш простий. Достатньо тільки зробити певні розрахунки щодо потужності і придбати обладнання, що відповідає загальноприйнятим нормам. Як засвідчує практика, для електрозабезпечення потреб приватного будинку достатньо потужності станції від 3 до 5 кВт. Також можливо два варіанти споживання сонячної електростанції: зробити повністю незалежне енергопостачання для власної оселі або підключатися до станції тільки під час перебоїв з постачанням централізованої електроенергії.

Як одночасно зекономити й отримати пасивний дохід за допомогою встановлення сонячної електростанції

Якщо господар поставив мету забезпечити не лише власні потреби, а й отримувати прибуток, то треба до цього підготуватися. Перш, ніж продавати електроенергію за «зеленим тарифом», слід обов’язково ознайомитися з особливостями законодавства та дізнатися про чинні норми та обмеження.

Коли є мета заробити на виробництві електроенергії, основні технічні вимоги до таких електростанцій мають бути наступними:

  • потужність домашньої сонячної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт. Як показує практика для домашнього користування достатньо 15 кВт;

  • дах, фасад капітальної споруди — тільки на цих місцях мають бути розташовані сонячні панелі;

  • об’єм електрики, що продається, може бути більшою за ту, що споживає саме домогосподарство.

Щоби розпочати продавати електричну енергію за «зеленим тарифом», ліцензія не потрібна, слід лише надати заяву-повідомлення постачальнику та укласти з ним угоду.

Adblock
detector